מסחר יומי מדריך למתחילים

ProTrader-Main

כמו בכל מקצוע, יש הרבה מאוד מה ללמוד כסוחר יומי מתחיל. אם אתה מעוניין להכנס לעולם הפיננסי בתור סוחר יומי מומלץ מאוד לקרוא את המדריך הזה למסחר יומי עד סופו בכדיי להבין את כל המשמעויות שבדבר.

מה זה מסחר יומי?

בפשטות, מסחר יומי הינו מושג הבא לתאר כל אסטרטגיית מסחר שלא לוקחת בחשבון פוזיציות שנגררות ללילה. הסוחר היומי דואג שכל הפוזיציות שלו יהיו סגורות לפני תום יום המסחר.

היתרון הגדול של סוחרים יומיים הינו הימנעות מהסיכון שהשוק יעשה תנועה חזקה ולא צפוייה במהלך הלילה כאשר לא עוקבים אחר השוק. מה שמאפשר שינת לילה טובה ללא דאגות והכנה ליום למחרת בפתיחת יום המסחר.


זה הזמן להתחיל להתאמן בפלטפורמת מסחר דמו ללא עלות וללא סיכון, גם מהנייד. פלוס500 אינה הפלטפורמה הטובה ביותר אך הינה פלטפורמה הגונה עם תמיכה מלאה בעברית והיחידה שתאפשר לכם לפתוח חשבון ביום אחד וכבר להתחיל לסחור (בפלטפורמות מתחרות זה לוקח 3 ימים לפחות)

שירות CFD. פעילות בזירה כרוכה בסיכון כספך! 85% מהלקוחות הפסידו כסף כשסחרו בזירה זו.

בחירת שוק למסחר יומי

כל השווקים והמכשירים מציעים רווח פוטניאלי, ולכן זה בדרך כלל מסתכם בכמה כסף יש לכם להשקיע בכדיי להתחיל לסחור. לא מומלץ לנסות את כל השווקים והמכישירים בו-זמנית, זה יפזר את הריכוז שלכם ויקח לכם יותר זמן להפוך לריווחיים.

צריך להתרכז בשוק אחד וללמוד אותו היטב, ברגע שתצליחו להרוויח בשוק יהיה קל לעבור לשוק חדש.

יתכן שאתם כבר יודעים באיזה מכשיר תרצו לסחור אבל בכל מקרה הנה תקציר על המכשירים המרכזיים:

 • מט"ח – מטבע חוץ, נקרא גם פורקס, מסחר במצמדי מטבעות לדוגמת יורו\דולר (EUR/USD). מכשיר זה מצריך את ההון ההתחלתי הנמוך ביותר. אפשר להתחיל אפילו עם 500 ש"ח, למרות שמומלץ להתחיל עם הון גדול יותר.
 • חוזים עתידיים מסויימים מצריכים הון ראשוני נכבד, לפחות 4000 ש"ח. בעיקר אלו חוזים המבוססים על סחורות או מדדים כגון S$P500, זהב, דלק.
 • מסחר מניות – מסחר במניות בדרך כלל יצריך את ההון הגבוה ביותר.

ציוד למסחר יומי

בכדיי להתחיל במחסר אתם תצטרכו כמה דברים בסיסיים:

מחשב או לפטופ ומסכים

אני ממליץ על לפחות שני מסכים למרות שזה לא נדרש בהכרח. המחשב צריך להיות מספיק חזק ומהיר להריץ את תוכנת המסחר ללא תקיעות ונפילות, זה הדבר הכי מתסכל שבאמצע פוזיציה המחשב פתאום נתקע (וזו תזכורת נוספת מדוע תמיד להכנס לפוזיציה עם סטופ מוגדר מראש).

לא חייבים את המחשב גיימינג הכי חזק בשוק אבל גם אל תיהיו קמצים. התוכנות מסחר והכלים הנוספים משתפרים עם הזמן ודורשים יותר ויותר משאבים מהמחשב שלנו אז עם השנים צריך לעקוב ולשדרג את המחשב כל מספר שנים.

חיבור אינטרנט מהיר ואמין

מסחר יומי אינו מומלץ כלל עם חיבור אינטרנט רעוע, וגם כאשר האינטרנט יציב אני ממליץ להתחבר ישירות למודם עם כבל ולא דרך וויפי, זה יעלה את רמת האמינות של החיבור אינטרנט שלכם.

גם לגבי חבילת האינטרנט, תרכשו חבילה מהירה מספקית האינטרנט שלכם ואם החיבור מנתק מדיי פעם תבדקו את ספקיות האינטרנט המתחרות.

גם החיבור אינטרנט הנוכחי שלכם יעבוד, אני מבטיח, אך עם מספר תוכנות שמושכות מידע בקצב מהיר ומספר דפי אינטרנט פתוחים, אתם תרגישו איטיות בעדכון הנתונים בתוכנת המסחר.

מתי לסחור

כסוחר יומי גם מתחיל וגם מנוסה, החיים שלך יסתובבו סביב שעות המסחר של המכשיר בו אתה סוחר. וכן בכדיי להיות סוחר מצליח עליך לסחור בשעות קבועות בכל יום.

יש שסוחרים בכל שעות המסחר משעה 9:30 ועד 16:00 (שעון ניו-יורק לסוחרים במניות חול) ורוב הסוחרים סוחרים רק שעתיים או שלוש בכל יום מסחר.

אלו השעות בהן תרצה להתרכז:

 • מניות – הזמן הטוב ביותר לסחור הוא בשעה-שעתיים מפתיחת השוק והשעה האחרונה לפני שהשוק נסגר. אתם רוצים להתרכז בשעות הפתיחה של השוק (9:30-11:30 שעון ניו-יורק) שכן אלו השעות עם התנודתיות הגבוהה ביותר וזה בדיוק מה שאתם מחפשים. תנודתיות גבוהה ניתן למצוא גם בשעה האחרונה של יום המסחר בין 15:00-16:00 (שעון ניו-יורק) אבל אם אתם צריכים לבחור בין תחילת המסחר לסופו אז כמובן לבחור במחסר בתחילת היום.
 • חוזים עתידיים (מדדים וסחורות) – גם פה תחילת יום המסחר זה זמן טוב לסחור ואף מוקדם יותר לפני תחילת המסחר משעה 8:30 (שעון ניו-יורק) כבר ניתן למצוא הזדמנויות מסחר טובות. המסחר בחוזים נסגר בשעות שונות אך גם פה יש תנודתיות מוגברת לקראת סוף יום המסחר.
 • פורקס – שוק המטבעות נסחר 24 שעות ביממה במהלך השבוע. צמד המטבעות יורו/דולר הפופלרי ביותר נסחר בעיקר בשעות 1:00 ועד הצהריים (שעון ניו-יורק). בין השעון 7:00-10:00 (שעון ניו-יורק) נרשמת התנודתיות הגבוהה ביותר שכן הבורסה בלונדון וגם הבורסה בניו-יורק נפתחות בשעות אלו.

מאפיינים של סוחר יומי

סוחרים יומיים מקצוענים, אלו בסוחרים למחייתם ולא כתחביב הם בדרך כלל בעלי ידע של שנים ניסיון בתחום, הם מכירים את השווקים בצורה מדוקדקת. אלו מספר מאפיינים של סוחרים יומיים מצליחים:

 • ניסיון של שנים במסחר בשווקים שונים – אלו שמנסים להכנס לתחום בלי הבנה עמוקה ויסודית של השוק והמכשיר הפיננסי בדרך יפסידו כסף. ניתוח טכני ומעקב אחר גרפים זה נחמד וטוב אבל בלי הבנה עמוקה יותר על השוק הגרפים יכולים להטעות. תלמדו את השוק והמכשיר שאתם מתכוונים לסחור בהם לעומק כולל הסטוריה וכיצד המכשיר מגיב לחדשות שונות וכ'ו.
 • הון – סוחר יומי יסכן רק כסף שהוא יכול להרשות לעצמו להפסיד. לא רק שזה מגן עליו מקריסה פיננסית אלה גם מוריד את רמת הרגשות המעורבים במסחר. נדרש הון גדול באופן יחסי בכדיי לקיים מסחר יומי יעיל.
 • אסטרטגיה – סוחר יומי חייב שיהיה לו יתרון על השוק. היתרון בא לידי ביטוי באסטרטגיה בעלת סבירות גבוהה.
 • משמעת – סוחר יומי רווחי לא היה רווחי ללא משמעת גבוהה במיוחד. סוחרים יומיים רבים מפסידים הרבה כסף בגלל שהם נכשלים במסחר כפי שהגדירו מלכתחילה, ולא מצליחים לעקוב אחרי התוכנית שבנו. ההצלחה במסחר היא בלתי אפשרית ללא משמעת.

מסחר יומי למחייה

קהילת הסוחרים היומיים מתחלקת לשתי קבוצות, סוחרים עצמאיים, אלו עובדים לבדם והקבוצה השנייה סוחרים שעובדים באירגון גדול. רוב הסוחרים היומיים שעושים זאת למחייתם הם סוחרים העובדים בחברה גדולה ונהנים מהון זמין, עמדות מסחר, יכולת מינוף ותוכנות אנליטיקה יקרות. יתרונות אלו מאפשרים לסוחרים לסחור עם סיכון נמוך יותר וביעילות, לפני שסוחרים עצמאיים מספיקים להגיב.

סוחרים עצמאיים בנהלים כספים של אחרים או פשוט סוחרים בכספם. המגבלות על הסוחרים העצמאיים לא מאפשרות להם להתחרות בסוחר יום מוסדי ובעקבות זאת נאלצים לקחת סיכון גבוה יותר. סוחרים עצמאיים בדרך כלל ישתמשו בניתוח טכני ביחד עם מינוף בכדיי לייצר רווח על תנועת מחירים קטנה בשוק מניות נזיל מאוד.

אסטרטגיות מסחר יומי

באופן כללי ניתן לומר כי במסחר יומי ננסה להרוויח משינויים תדירים וקטנים (באופן יחסי) בשוק. בנוסף המטרה הינה להרוויח באופן מתמיד על ידי מימוש של אסטרטגיית מסחר יומי יעילה שעושה שימוש בתבניות מסחר, תנועות מחיר, ואינדיקטורים לצורך החלטה מושכלת ככל שניתן על תנועת שוק קצרת טווח.

ישנם מספר אסטרטגיות מסחר יומי שניתן לקטלג לתוך מסחר יומי, כל עוד הפוזיציות באסטרטגיה נסגרות עד סוף יום המסחר.

Scalping סקאלפינג (קירקוף)

מסחר סקאלפינג הינו יחסית נפוץ בקרב סוחרים יומיים, מטרת האסטרטגיה הינה להרוויח רווחים קטנים מאוד בפוזיציות קצרות מאוד. סוחרים באסטרטגיה זו צריכים להיות בעלי תגובה מהירה מאוד ובדרך כלל יכנסו ליצאו מפוזיציה תוך מספר שניות או דקות. והם גם צריכים להיות מדוייקים ברמת המחיר בכניסה, לבחור כניסות בעלות סבירות גבוהה במכשירים נזילים ותנודתיים וכן לסגור את הפוזיציה במהירות.

סוחר סקאלפינג צריך להכנס למכשירים שהמרווח בהם נמוך (המרחק בין מחיר הקנייה למכירה), שהם מספיק נזילים, ועם החלקה נמוכה (מחיר הקנייה האמיתי ביחס למחיר שבקשנו). סוחר יומי ובפרט מסחר סקאלפינג מצריך מעקב צמוד אחר תנועות המחיר בכדי לזהות תבניות והזדמנויות לסקאלפ.

לסחור על חדשות

סוחרים יומיים המוכנים לקחת סיכונים גבוהים באופן יחסי (וכך גם הרווחים) ישתמשו באסטרטגיה זו בכדי להנות מתנודתיות גבוהה במיוחד לאחר מבזק חדשות משמעותי. אלו הסוחרים על חדשות בדרך כלל יעקבו אחר יומנים פיננסיים, מבזקי חדשות, ואירועים מיוחדים.

אסטרטגיות מסחר על חדשות יכולות להתבסס על ניתוח טכני או על ניתוח יסודי ומצריכות מהסוחר לעקוב אחר השוק לפני אירועים מיוחדים ולבחון רמות התנגדות ותמיכה ולגבש תוכנית מסחר בהתאם לחדשות הצפויות כך שכאשר החדשות יוצאות לאור התוכנית כבר מוכנה לביצוע.

היפוך מגמה (ריברסל) מרמות מכירת או קניית יתר

אינדיקטור RSI, אינדיקטור הכח היחסי ואינדיקטור האוסילטור הסטוכסטי הם אינדיקטורים המעידים על המומנט וסוחרים יכולים להעזר בהם ובאינדיקטורים נוספים בכדיי לזהות מצב של קניית יתר או מכירת יתר ובסבירות גבוהה המגמה תתהפך.

הסוחרים באסטרטגיית ריברסל יקנו את המכשיר במצב של מכירת יתר וירכשו במצב של מכירת יתר.

זוהי אסטרטגיית מסחר אקטיבית שמצריכה תגובה מהירה בכדי להכנס ולצאת מפוזיציות בזמן הנכון וברמת המחיר הנכוה.

נקודות ציר Pivot Points

נקודות ציר הינן סוג של אינדיקטור וניתן להתחשב בהן בדומה לרמות תמיכה והתנגדות, ומחושבות לפי המחיר הגבוה הנמוך ומחיר הסגירה של היום הקודם.

תבניות פריצה

סוחר יומי עוקב אחר גרף המחיר בכדיי לזהות תבנית שיוצרות אחריהן בסבירות גבוהה תנועת מחיר. ברגע שהמחיר פורץ את התבנית צריך להכנס לפוזיציה בכיוון של הפריצה ולתכנן את היציאה לפי רמות תמיכה והתנגדות או אינדיקטור אחר.

ניהול סיכונים במסחר יומי

לפני שאתם מתקדמים, אתם חייבים לשלוט בסיכון באופן מוחלט. סוחר יומי צריך לדאוג לנהל שני סיכונים: סיכון בפוזיציה וסיכון יומי.

סיכון בפוזיציה

סיכון בפוזיציה זה כמה אתם מוכנים לסכן בפוזיציה בודדת. בדרך כלל סוחרים מתחילים יסכנו עד 1% מסך כל ההון בחשבון המסחר, בהמשך ועם הניסיון אפשר להתקדם ל-2% ומעלה. את הסיכון הזה מנהלים בעזרת הוראת סטופ. ככלל אין פוזיציה שנפתחת ללא הוראת סטופ.

הוראת הסטופ פשוט סוגרת את הפוזיציה במקרה והמחיר הולך נגדך ועובר את הגבול שקבעת.

הסיכון מושפע גם מגודל הפוזיצה ולכן צריך לדעת לחשב את גודל הפוזיציה (מספר המניות) שמתאים לסיכון שהוגדר קודם (1%). קחו בחשבון את גודל הפוזיציה, מחיר הכניסה, ומחיר הסטופ.

סיכון יומי

בדיוק כמו שאנו מגבילים את הסיכון בפוזיציה בודדת ל1% מסך ההון בכדיי לא התרסק בגלל פוזיציה אחת, אנו נרצה גם להגביל את הסיכון היומי, גם אחוז מסך ההון, בכדיי לא להתרסק ביום אחד ולהרוס את כל החודש.

אם בחרתם בסיכון לפוזיציה בודדת של 1% מסך ההון, אז תוכלו להגביל את הסיכון היומי ל-3% מסך ההון, המשמעות שלאחר הפסד בשלוש פוזיציות ברצף באותו יום, עוצרים את המסחר באותו היום. זה לא אמור לקרות הרבה.

ברגע שתיהיו ריווחיים באופן עקבי תגדירו את גבול הסיכון היומי לפי ממוצע הרווח היומי שלכם. מעבר לגבול היומי עוצרים מייד את המסחר וקמים מהמחשב.

המטרה בסופו של דבר בניהול סיכון הינה להקטין את ההפסדים בפוזיציות מפסידות והגדיל את הרווחים בפוזיציות מנצחות.

חשבון דמו לחשבון כסף אמיתי

לסוחרים מתחילים אני ממליץ בחום להתחיל את המסחר בחשבון דמו ללא כסף אמיתי, עד שלא תוכיחו ריווחיות בחשבון דמו אתם לא עוברים לחשבון כסף אמיתי.

לאחר מעבר מחשבון דמו לכסף אמיתי, סוחרים רבים חווים הדרדרות בתוצאות ביחס לחשבון דמו. החשבון דמו חשוב מאוד בכדי להוכיח לעצמך שהאסטרטגיה יעילה ורווחית אבל זה לא מחליף מסחר בכסף האמיתי מבחינת הרגשות שלך במהלך המסחר. ולכן אם זה קורה לכם במעבר לחשבון אמיתי, תדעו שזה טבעי לחלוטין ותקטינו את גודל הפוזיציות.

לאחר זמן מה כאשר תרגישו בנוח עם מסחר בכסף אמיתי תגדילו את גודל הפוזיציה עד שתגיעו למגבלת הסיכון בפוזיציה של 1%.

בהמשך תעבדו ותשפרו את הדיוק במימוש האסטרטגיה שלכם.

גרפים ותבניות למסחר יומי

כל הסוחרים היומיים משתמשים בגרפים עבור המכשיר בו הם סוחרים או שוקלים לסחור. על הגרף מסמנים קווים חשובים של התנגדות ותמיכה וערוצים של המגמה וזאת בכדיי לקבוע תנאי כניסה ויציאה מהמסחר.

בנוסף לגרף המחיר בדרך כלל יוסיפו מספר אינדיקטורים על הגרף ומתחתיו:

תמיכה והתנגדות

בדוגמה אפשר לראות את גרף המחיר של נפט, ובנוסף האינדיקטורים MACD ומספר ממוצעים נעים וכן קווי התנגדות ותמיכה מתוך נקודות חשובות באותו היום והיום הקודם.

הגרפים יעזרו לכם לזהות תבניות שלאחריהן תנועת מחירים בסבירות גבוהה. תבניות פופלריות למסחר יומי:

 • ראש וכתפיים – עליון ותחתון
 • פסגה כפולה או משולשת -עליונים ותחתונים
 • צלוחית עליונה ותחתונה
 • משולשים
 • דגלים ודגלונים
 • ערוצים
 • טריזים
 • מלבנים

כלים למסחר יומי

למרות שלסוחר היומי יש מגוון אסטרטגיות וחוקים הוא בדרך כלל ישתמש תוכנות וכלים שונים על מנת להשיג יתרון ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלו. כמה מהכלים החשובים ביותר לסוחר יומי.

ברוקרים ופלטפורמות למסחר יומי

פלטפורמות מסחר משמשות את הסוחר היומי לביצוע ומימוש הפוזיציות דרך חיבור אינטרנט. פלטפורמת מסחר טובה תכיל בתוכה אפשרות להציג גרף מחירים ברזולוציות זמן שונות וכן ניתן להוסיף כל אינדיקטור ולבסוף לחצני הרכישה והמכירה. פלטפורמות המסחר כיום מכילות בתוכן גם מבזקי חדשות והודעות חשובות בנוגע למכשיר הנסחר באופן מובנה.

פלטפורמת המסחר תציג את הנתונים בזמן אמת על הגרף והפשרות לסחור ישירות מהגרף (לפתוח ולסגור פוזיציות וכן להגדיר סטופ).

אנו ממליצים על כמה פלטפורמות מסחר בדף השוואת פלטפורמות מסחר שלנו.

למתחילים אני מציע להתחיל עם הפלטפורמה הכי פשוטה אשר תאפשר גם מסחר בחשבון דמו, פלוס500 אינה הפלטפורמה הכי טובה בשוק אך הרישום אליה הכי מהיר (ניתן להתחיל לסחור כבר ביום הראשון) וניתן לסחור בחשבון דמו ולהבין דברים בסיסיים כמו איך לפתוח פוזיציה וכיצד להגדיר סטופ לפי הסיכון הרצוי.

בשלב הבא או במקביל אני מציע להרשם לברוקר יותר "רציני" כמו אינטרקטיב ברוקרס או שווה ערך. בפלפורמות מסחר מהסוג הזה, המקצועי, לוקח קצת יותר זמן להתמצות ולהכיר את כל הפונקציונליות וכן לוקח יותר זמן להרשם ולקבל אישור. בנוסף בפלטפורמות הרציניות קיימים אינדיקטורים נוספים כגון טבלת Level2 ו-Time&Sale.

מספר מקורות למבזקי חדשות

חדשות מייצרות לא מעט הזדמנויות מסחר אם לא את רוב ההזדמנויות, ולכן זה חשוב להיות הראשון ששומע את החדשות. ברוב פלטפורמות המסחר כיום יש מבזקי חדשות אבל סוחרים רציניים מריצים ברקע מספר ערוצי חדשות והתראות.

תוכנות אנליטיקה

תוכנות אנליטיקה הינן יקרות אך נדרשות. סוחרים שמתרכזים יותר באינדיקטורים וזיהוי תבניות (ולא בחדשות) ישתמשו בתוכנות אלו. תוכנות אנליטיקה שונות מציעות:

 • זיהוי תבניות אוטומטי – זיהוי תבניות כדוגמת דגלים או ערוצים.
 • ML – אינטיליגנציה מלכותית או מכונה לומדת לצורך שערוך המחיר או חישוב הפרמטרים לניהול הסיכון.
 • אינטגרציה לברוקר – תוכנות מסויימות מתממשקות ישירות לברוקר לצורך ביצוע הוראות מסחר באון אוטומטי (אלגוטריידינג).
 • בדיקה לאחור (Backtesting) – בדיקה של אסטרטגיהאו אינדיקטור מסויים על מידע היסטורי, מאפשר לקבוע האם אסטרטגיה ריווחית על מידע היסטורי.

ביחד תוכנות אלו מגדילות את היתרון של הסוחר על גבי שאר השוק.

סורקי מניות למסחר יומי

סורקי מניות הן כלי המשמש את הסוחר לבחור מניות או מכשרים פיננסיים אחרים לפי קריטריונים מוגדרים מראש. תוכלו למצוא חלק מסורקי המניות בחינם או כרישום ותשלום חודשי. גם פלטפורמות המסחר מציעות מבזקי חדשות באופן מובנה אך פחות גמיש ונוח.

ניתן לפלטר את כל המניות הקיימות לפי מחיר, שווי השוק, נפח מסחר ממוצע, החזר על השקעה ופרמטרים רבים נוספים.

יומן מעקב

כאשר המסחר נסגר בסוף יום המסחר העבודה עדיין לא נגמרה, בסוף כל יום מסחר עליכם לתעד בצורה מסודרת את כל הפוזיציות שנפתחו ונסגרו באותו היום. אפשר לעשות זאת במחברת נייר, באקסל או בתוכנה ואפליקציה המיועדת לכך.

רישום מדוייק של כל הפעולות, הסיבות ולפעולות והתוצאות ישמש אותכם בעתיד לחזור לנתח את האסטרטגיה שלכם בכדיי להבין איכן הקשיים ואיכן אתם טובים. לדוגמה תוכלו לגלות שאתם ריווחים בעיקר בשעות מסויימות ובשאר היום אתם בדרך כלל מפסידים כסף והמסקנה תיהיה שאתם צריכים לסחור רק בשעות אלו.

יש לתעד את השעה, סיבת הפעולה, גודל הפוזיציה, הגדרת הסטופ, מחיר המטרה, מחיר הכניסה והיציאה והאסטרטגיה שבה השתמשתם, מומלץ להוסיף תמונות מסך.

יש תוכנות שניתן בעזרתן לשפוך את כל המידע מהברוקר לתוך יומן מעקב אוטומטי והתוכנה מייצרת עבורך את כל הסטטיסטיקות, דוגמה לתוכנה כזו הינו Tradervue.

לוח שנה פיננסי

סוחרים רבים מתכננים את שבוע המסחר לפי לוח שנה חדשות פיננסי אשר מכיל את כל האירועים המתוכננים עבור כל אחד מהמכשירים הפיננסיים שיוגדרו בו. אירוע מתוכנן כגון דוחות רבעוניים של החברה יכולים להשפיע על המחירים בצורה ידועה מראש (בסבירות גבוהה).

לסיכום – האם כדאי לך להיות סוחר יומי?

ההצלחה שלכם כסוחרים יומיים תלויה באסטרטגיה שבה אתם עובדים ובכמה משמעת אתם מממשים אותה, זיכרו שמורכבות אינה יתרון בשוק, תשתדלו לשמור על אסטרטגיות שקל לממש בזמן אמת.

ניתוח טכני הוא חלק חשוב מהאסטרטגיה למסחר יומי ובעזרתה תזהו הזדמנויות לשינוי קצר טווח במחיר והניתוח הטכני גם יתן לכם אישורים האסטרטגיה.

מסחר יומי לסוחרים מתחילים כרוך בפיתוח אסטרטגיה ושיפורה לאורך הזמן וזכרו שניהול הסיכון הוא החלק החשוב ביותר באסטרטגיה.


זה הזמן להתחיל להתאמן בפלטפורמת מסחר דמו ללא עלות וללא סיכון, גם מהנייד. פלוס500 אינה הפלטפורמה הטובה ביותר אך הינה פלטפורמה הגונה עם תמיכה מלאה בעברית והיחידה שתאפשר לכם לפתוח חשבון ביום אחד וכבר להתחיל לסחור (בפלטפורמות מתחרות זה לוקח 3 ימים לפחות)

שירות CFD. פעילות בזירה כרוכה בסיכון כספך! 85% מהלקוחות הפסידו כסף כשסחרו בזירה זו.מאמרים נוספים בנושא מסחר במניות: