מסחר סווינג מדריך למתחילים

מסחר סווינג

מסחר סווינג מדריך למתחילים

מסחר סווינג צובר פופולריות כאשר אנשים מחפשים דרכים להביא הכנסה נוספת בזמן שהם עובדים במשרה מלאה. ועם הגעתם של אפליקציות מתוחכמות, המסחר תוך כדי תנועה מעולם לא היה פשוט יותר.

מה זה מסחר סווינג?

מסחר סווינג הוא סגנון מסחר הכולל החזקת פוזיציה לתקופה שנעה בין מספר ימים לשבועיים.

זוהי אסטרטגיית מסחר פעילה הלוכדת את השינויים ברגש השוק ומאפשרת לך להיכנס ולצאת ברמות מפתח. מסחר סווינג שונה ממסחר יומי בכך שאתה צפוי להחזיק בפוזיציות במהלך הלילה. העסקאות עשויות להימשך מספר ימים או אפילו שבועות.

אסטרטגיות המסחר סויינג מונעות בדרך כלל מניתוח טכני. ניתן להשתמש באסטרטגיה שלך בשוק מגמתי וגם בתנאי שוק של ירידות מחירים.

המיקוד צריך להיות לטווח זמן קצר כאשר קובעים את הסיכון והתגמול במסחר סווינג. לפני שאתם מחליטים האם מסחר סווינג מתאים לכם, שקולו את מספר היתרונות והחסרונות של מסחר סווינג ביחס למסחר יומי.

יתרונות

  • אפשר להקדיש פחות זמן למסחר סווינג.
  • מסחר סווינג לוכד את רוב השינויים כלפי מעלה ולמטה בפעולת המחיר.
  • אפשר להתמקד בניתוח טכני.

חסרונות

  • הגדלת הסיכון על ידי החזקת פוזיציות לתקופות ארוכות יותר.
  • אפשר להתקל בהיפוכים חדים בשוק המניבים הפסדים (יש להגן בעזרת פקודות סטופ).
  • לא ניתן לנצל את מינוף שקיים במסחר יומי.

כעת, לאחר שהבנת כמה מיסודות המסחר סווינג, בואו נדבר על כמה מהמושגים בהם תרצה להתמקד כדי לחדד את כישוריך כסוחר סווינג.

זה כולל בניית רשימת כלים למסחר, ביצוע ניתוח טכני וביצוע סחר.

כל חלק בפאזל חשוב בכדי לעזור לכם להשיג הצלחה בשווקים, ונדון בהם בפירוט רב יותר כדי שתוכלו להיות בדרך הנכונה.


זה הזמן להתחיל להתאמן בפלטפורמת מסחר דמו ללא עלות וללא סיכון, גם מהנייד. פלוס500 אינה הפלטפורמה הטובה ביותר אך הינה פלטפורמה הגונה עם תמיכה מלאה בעברית והיחידה שתאפשר לכם לפתוח חשבון ביום אחד וכבר להתחיל לסחור (בפלטפורמות מתחרות זה לוקח 3 ימים לפחות)

שירות CFD. פעילות בזירה כרוכה בסיכון כספך! 85% מהלקוחות הפסידו כסף כשסחרו בזירה זו.

מסחר סווינג מול מסחר יומי

האסטרטגיות בהן תוכלו להשתמש למסחר סווינג ולמסחר יומי עשויות להיות דומות, אך ההבדלים העיקריים בין השניים הם הזמן שתחזיקו בופוזיציות שלכם.

סוחרי יום נכנסים ויוצאים מהעסקאות במהלך יום המסחר. כאשר אתה סוחר סווינג אתה עשוי להחזיק בפוזיציות במשך ימים ואפילו שבועות.

מכיוון שסוחרי יום בדרך כלל אינם מחזיקים בפוזיציות במהלך הלילה, הם יכולים להימנע מפערי שוק שנוצרים מהודעות חדשות המתרחשות לאחר שעות המסחר.

כסוחר סווינג, אתה מסתכן שמחיר הכלי שאתה סוחר בו שונה משמעותית ממחיר הסגירה בלילה שלפני.

סוחרי יום עשויים לחוות סיכוני נזילות מוגברים. בתקופות ספציפיות המרווח מחיר בין קנייה למכירה עשוי להתרחב. זה יכול לאכול את הרווחים . לסוחר סווינג יש ​​את המותרות להחזיק בפוזיציה עד למצב שהמרווח מתכנס בחזרה.

סוחרי יום יכולים ליהנות גם ממונף משופר. כוח הקנייה במסחר ביום יכול להיות פי 4 מכוח הקנייה של פוזיציות לעומת הכפלת המינוף של סוחרי סווינג.

המינוף יכול לשפר את התשואות של סוחר יומי. לבסוף, סוחרי יום צריכים להתמקד במספר פוזיציות ולחפש כל הזמן הזדמנויות פוטנציאליות חדשות במהלך היום, להחליף ולערוך פוזיציות קיימות.

בדרך כלל מדובר במשרה מלאה.

הלך הרוח של סוחר סווינג

מסחר סווינג דורש זמן וסבלנות כדי ללמוד את המלאכה. עליך לפתח אסטרטגיות המתאימות עבורך ועושות שימוש בטכניקות סבירות לניהול סיכונים. זה עשוי לקחת חודשים ואפילו שנים.

אם לא תפעילו יותר שיקול דעת על האסטרטגיה שלכם, כך יידרש יותר זמן לשכלול הטכניקות.

עליכם להיות קרירים ורגועים בלחץ וחייבים להימנע מלהניע את עצמכם בקלות מרגש. מסחר סווינג באמצעות ניתוח טכני המבוסס על תבניות איתור ומשחק. עליך להימנע מללכת עם הבטן ולפעול על פי רגש.

למרבה הצער, תחוו הפסדים ותצטרכו לקבל אותם כחלק מפעילות המסחר שלכם.

עליכם גם לפתח גישה טובה לטכנולוגיה ואינטרנט. ישנם כמה כלים חינמיים טובים מאוד שיעזרו לכם לקבל החלטת מסחר. אתם גם צריך גישה לנתוני מחירים בזמן אמת כדי לקבל את החלטת מסחר מדוייקות.

אסטרטגיית מסחר סווינג – בעקבות המגמה

יש עשרות אסטרטגיות למסחר סווינג בהן תוכל להשתמש כדי ליצור רווחים.

האסטרטגיות יכולות להיות שיטתיות לחלוטין או שיקוליות. אתה יכול לסווג אותם כעקבות מגמה, מומנטום, פריצה או חזרה לממוצע.

פיתוח אסטרטגיית מסחר סווינג לוקח זמן ומאמץ.

לפני סיכון ההון שלך עליך לסחור בחשבון נייר או להשתמש בחשבון דמו. חשבון דמו מאפשר לך לסחור בזמן אמת באמצעות האסטרטגיה שלך כדי לראות אם זה עובד. יהיו פעמים שבהם תגלו שאסטרטגיה עובדת על מידע הסטורי אך היא לא מצליחה כאשר היא נבדקת בזמן אמת.

תרצו להרגיש בנוח עם גודל הסיכון שאתם לוקחים כאשר אתה מתחיל לסחור באמצעות אסטרטגיית סווינג.

לראות את היער דרך העצים

אם אתה סוחר סווינג, תרצה להתמקד בתנועות מחירים לטווח קצר, אם תוכל לצפות הן בראייה רחבה של המחירים והן בתצוגה צרה. מסנן יכול להועיל בהערכת התנועה של נכס שאתה מעוניין לסחור בו.

זיגזג

אינדיקטור מסנן זיגזג עוזר לכם לראות סוגים שונים של תנועות המחיר. זה גם יעזור לכם לקבוע את הסיכון והתגמול שאתה מחפש להשתמש באסטרטגיית הסווינג.

אינדיקטור זיגזג מאפשר לך להזין פרמטר באחוזים והוא יראה לכם כל שינויי במחיר המתאים לקריטריונים שהוגדרו.

לכן, אם רוצים לסנן את רוב התנועות הקטנות ניתן להגדיר מסנן זיגזג של 10% והתרשים יראה את כל השינויים האלה.

תכונת הזיגזג אינה בדיוק אינדיקטור. זה יכול לעזור לפתח אסטרטגיית מסחר טכנית שיכולה ללכוד את השינויים במחיר. ייתכן שתוכלו להשתמש באסטרטגיית בעקבות מגמה או באסטרטגיית מומנטום או אפילו באסטרטגיית חזרה לממוצע לאחר שתעריך את מסנן הזיגזג.

תוכל גם להשתמש בזיגזג לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות

רשימת מעקב (Watch list) במסחר סווינג

לפני שתוכל לתרגל אסטרטגיות של מסחר סווינג בסימולטור, חשוב לפתח רשימת מעקב מקיפה שתוכל לחפש בה מדי יום כדי לאתר הזדמנויות מסחר.

למרות שישנן אלפי מניות בשווקים, יש רק מספר מוגבל של מניות שנסחרות באופן פעיל על ידי מיליוני סוחרים. אלה השמות שאתה רוצה לשמור ברשימת המעקב .

אסטרטגיית מעקב אחר מגמה

כדי ללכוד את תנועות תרשים הזיגזג , תוכל לשקול אסטרטגיית הצלבה בין ממוצעים נעים לטווח קצר. ניתן לראות שכאשר הממוצע הנע של 5 שעות חורג מעל או מתחת לממוצע הנע של 20 שעות, זה מסמל כי קיימת מגמה לטווח קצר.

לדוגמה, לקנות כאשר הממוצע הנע של 5 שעות חוצה את הממוצע הנע של 20 שעות. למכור או למשוך קצת רווחים כשהממוצע הנע של 5 שעות חוצה את הממוצע הנע של 20 שעות.

תוכל גם לשקול שימוש ברמת רווח והפסד ספציפית כאשר אתה סוחר באסטרטגיה זו.

ניהול סיכונים

כדי שכל אסטרטגיית סווינג תצליח, צריך תוכנית לניהול סיכונים שתצמצם את ההפסדים ותאפשר לרווחים לרוץ. אסטרטגיות מעקב אחר מגמות עלולות להפסיד פעמים רבות יותר, ולכן עליך להיות עם תוכנית לניהול סיכונים שתרוויח הרבה על זכייה ותפסיד מעט בעסקאות לא מוצלחות.

כמעט כל האסטרטגיות צריכות לנסות להשיג את אותו הדבר – רווח גדול על עסקאות מוצלחות והפסד קטן בעסקאות לא מוצלחות.

ניהול המסחר

מכיוון שעסקאות סווינג מוצלחות יכולות להמשיך לנוע לטובתך במשך ימים ואולי אף שבועות, חשוב לך מאוד ללמוד כיצד לצאת בהדרגה ובצורה נכונה ויעילה מהפוזיציה.

יציאה מהפוזיציה היא אמנות מכירת הפוזיציה במספר הוראות, מה שבדרך כלל עוזר להשיג יציאה ממוצעת טובה יותר. עסקאות סווינג יכולות להימשך ימים ושבועות, כך שסביר מאוד שלא תקבלו את מחיר היציאה הטוב ביותר בהוראה אחת.

קנה מידה יכול לעזור לך להשיג מחיר יציאה ממוצע טוב יותר לעסקאות הנדנדה שלך בטווח הארוך. סוחרים בדרך כלל מגדילים 3-4 הזמנות, אבל אתה מוזמן להשתמש בהזמנות נוספות אם אתה מוצא את זה מועיל.

מסחר סווינג מחייב לשלב את כישוריך במעקב אחר רשימת צפייה, ביצוע ניתוח טכני, ביצוע המסחר שלך ועוד. בדומה לסוגי מסחר אחרים, ניהול רגשי הוא קריטי להצלחתך כסוחר.

רגש נוטה להיות הסיבה מספר אחת שהסוחרים נכשלים במסחר. זה מונע מהסוחרים לצאת מהעסקאות ברגעים הדרושים, אך פיתוח אסטרטגיה נכונה ושמירה על כללים הם דרך מצוינת לחסל את רגש המסחר.

ככל שתוכל להיות שיטתי יותר, כך התוצאות שלך יהיו עקביות יותר! על פני השטח, מסחר סווינג יכול להיראות מאתגר ומסוכן, אבל תנו לנו לעזור לכם לגלות שזה לא המצב!

מסחר סווינג יכול להיות משתלם ומהנה להפליא כאשר הוא מבוצע בעזרת אסטרטגיה וחוק כללים מתאימים.

טיפ חשוב

אנו מעדיפים לא לסחור נגד מגמה קיימת, הנחשבת למסחר היפוך. כלל האצבע הכללי הוא לקנות לונג רק אם המחיר עולה במגמה, ולקנות שורט רק אם המחיר בירידה במגמה.

על ידי מעקב אחר המגמה הקיימת, תוכלו לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם כסוחרים. המגמה היא חברה שלך!

לדוגמה, מניה עשויה לעלות ב -10% ביום ולאחר מכן להמשיך לדשדש למעלה בימים הקרובים.

היינו מחפשים דפוס מתכנס, כגון דגל שורי ודגל דובי, או רמת מחיר שלדעתנו יכולה לעורר פריצה או התמוטטות במניה ולהמשיך במגמה הקיימת של המניה.

נקודת הטריגר יכולה להיות בצורה של תמיכה, התנגדות או רמת קו מגמה ויש להשתמש בה ככניסה למסחר.

ניתוח טכני הוא המרכיב המרכזי שעוזר לנו לאתר הזדמנויות טובות למסחר סווינג, וחשוב מאוד לפתח את הכישוריים בניתוח טכני כדי להצליח בשווקים.

חשוב לציין כי ניתוח טכני הוא אומנות, לא מדע. חשוב לשלב כללי ניהול סיכונים קפדניים על מנת להצליח במסחר בניתוח טכני.

מסחר סווינג סיכום

אסטרטגיית מסחר סווניג היא אסטרטגיית מסחר לטווח קצר המנצלת את תנועות המחיר של הכלים הפיננסים השונים. על ידי שימוש במסנן כמו הזיגזג, תוכל לראות אם רווח פוטנציאלי של נכס יכול להגיע לרווחים של 2%, 3%, 5% או 10%.

ישנן מספר אסטרטגיות מסחר שונות שעובדות היטב עם מסחר סווינג:

  • מעקב אחר מגמה
  • מומנט
  • חזרה לממוצע
  • פריצות

כדאי לשקול לבדוק את אסטרטגיית המסחר סווינג באמצעות שיטת חשבון דמו. לאחר שתקבע כי האסטרטגיה שלך עובדת בזמן אמת, תוכל לשקול לסחור באסטרטגיה באמצעות הון אמיתי.

רוב אסטרטגיות המסחר סווינג משתמשות בניתוח טכני. שזה מחקר של תנועות המחיר בעבר.

אסטרטגיות מסחר סווינג הן כמו אסטרטגיות מסחר יומי. ההבדל הוא שבדרך כלל תחזיק את הפוזיציה בין יום לכמה שבועות. ישנם מספר יתרונות וחסרונות בשימוש באסטרטגיית סווינג בניגוד למסחר יומי.

היתרון הגדול ביותר הוא שאתה לא צריך לצפות בגרפים ללא הפסקה במשך כל שעה ביום המסחר כאשר אתה משתמש באסטרטגיית סווינג מכיוון שאופק הזמן שלך אינו סופו של אותו יום מסחר.

החיסרון הגדול ביותר הוא שתתמודד עם סיכונים נוספים הכוללים פערים במרווח או היפוכים בין לילה העלולים להוביל להפסדים משמעותיים.

בנוסף, המינוף במסחר סווינג נמוך יותר ממסחר יומי.


זה הזמן להתחיל להתאמן בפלטפורמת מסחר דמו ללא עלות וללא סיכון, גם מהנייד. פלוס500 אינה הפלטפורמה הטובה ביותר אך הינה פלטפורמה הגונה עם תמיכה מלאה בעברית והיחידה שתאפשר לכם לפתוח חשבון ביום אחד וכבר להתחיל לסחור (בפלטפורמות מתחרות זה לוקח 3 ימים לפחות)

שירות CFD. פעילות בזירה כרוכה בסיכון כספך! 85% מהלקוחות הפסידו כסף כשסחרו בזירה זו.מאמרים נוספים בנושא מסחר במניות: