פלוס 500 מדריך מסחר למתחילים, מדריך Plus500

מסחר בפלוס 500

אזהרה: הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר.

במאמר זה פלוס 500 מדריך מסחר למתחילים נלמד כיצד לסחור בפלטפורמת המסחר Plus500. נלמד כיצד תוכנות פלוס 500 עובדת ונגלה כיצד לפתוח את הוראת המסחר הראשונה. בהמשך נלמד נושאים חשובים בנוגע להחלטות מסחר שישמרו אתכם ריווחיים.

המדריך זה כולל: איך להשתמש בפלוס 500

 • חלק א: פלוס500 פתיחת חשבון דמו
 • חלק ב: תוכנת פלוס 500: למדו כיצד לסחור בתוכנת פלוס 500.
 • חלק ג: שוק המניות: גלו איך שוק המניות עובד
 • חלק ד: ניתוח שוק: למדו כיצד לנתח את השוק.
 • חלק ה: מגמות מחיר: כיצד לחזות מחיר של נכסים פיננסים ומגמות

חלק א: פלוס 500 פתיחת חשבון דמו

במדריך זה – פלוס 500 מדריך למתחילים, נשתמש בתוכנת פלוס 500 לצורך הדגמה ותרגול. פלוס 500 הינה אחת מזירות המסחר הטובות ביותר, במיוחד עם אתם מעוניינים לסחור בשוק פעיל. כאשר נרשמים לפלוס 500 כסוחר מתחיל מקבלים חשבון פלוס 500 דמו בחינם עם 200,000 ש"ח ווירטואלים. בעזרת החשבון הדמו תוכלו להתנסות באפשרויות המסחר ללא סיכון. תוכלו להשתמש בחשבון דמו ללא מגבלת זמן.

היתרונות הגדולים ביותר של פלוס500:

 • אימון חינם וללא מגבלת זמן בחשבון דמו
 • מסחר בכל מכשירי המסחר CFD הפופלריים ביותר
 • פתיחת חשבון בכמה דקות
 • מרווחים מצומצמים
 • ללא עמלות על פתיחה וסגירת עסקאות
 • מינוף של עד 1:100
 • ביצוע הוראות במהירות ובאמינות

אם ברצונך לפתוח חשבון בפלוס500 לחץ על הפתור לפתיחת חשבון דמו חינמי וללא סיכון:

מייד לאחר לחיצה על החשבון תוכלו לפתוח חשבון דמו באופן מיידי על ידי בחירת "נסו דמו חינם":

פלוס 500 - פתיחת חשבון דמו

הדבר היחיד שתדרשו להזין הינו כתובת אימייל תקינה והגדרת סיסמה. ניתן גם להרשם בעזרת פייסבוק או חשבון גוגל:

פלוס 500 - הרשמה

משם תופנו לתוכנת פלוס 500 הרצה על הדפדפן:

פלוס 500 - תוכנה 2


חלק ב: תוכנת פלוס 500

בחלק זה של פלוס 500 מדריך למתחילים נלמד איך להשתמש בפלוס 500 בעזרת תוכנת הדפדפן המאפשרת פתיחת וסגירת פוזיציות באופן מיידי. נדון במספר נושאים שונים במסחר בפלוס 500:

 • פלוס 500 הסבר כיצד עובדים עם התוכנה.
 • כיצד לפתוח את הפוזיציה הראשונה.
 • כיצד לנהל ולערוך פוזיציות פתוחות.
 • איך לנהל סיכונים
 • איך להפקיד כסף ולמשוך כסף מפלוס 500 ואימות זהות

פלוס 500 הסבר כיצד עובדים עם התוכנה

תוכנת פלוס 500 הינה ידידותית מאוד למשתמש, בחלק העליון של המסך מצד ימין ניתן לחפש מייד מכשיר למסחר. בבר העליון ניתן לראות גם:

פלוס 500 - תוכנה 1
 1. הסכום הפנוי לבטחונות – הסכום המשמש לבטחונות התחלתיים. זהו הסכום שהופקד פחות הסכום שנמשך ועוד הרווחהפסד מהפוזיציות הפתוחות פחות הביטחונות ההתחלתיים.
 2. שווי הנכסים – היתרה פחות הרווחהפסד בכל הפוזיציות הפתוחות.
 3.  בטחונות תחזוקתיים – סך ההון המינימאלי הנדרש למסחר בחשבון שלך על מנת להחזיק פוזיציה פתוחה. אחרת הפוזיציה עלולה להיסגר באופן אוטומטי.
 4. רווחהפסד – רווח או הפסד נטו בכל הפוזיציות הפתוחות (רווח + הפסד + מימון הלילה*מספר הימים + התאמות + התאמת מטבע)

במרכז המסך ניתן לצפות ברשימת מחירי מניות שונות, ניתן לדפדף בין המכשירים הפיננסים ולראות את מחירי הקניה והמכירה ובלחיצת כפתור במסך הראשי ניתן לבצע פעולת פתיחת פוזיציה. ניתן גם לחפש לחפש מניה בקטגוריה מסויימת:

פלוס 500 - תוכנה 3

בתחתית המסך ניתן לראות גרף של ה-CFD הנבחר, הגרף מציג את השינויים במחיר לאורך הזמן. ניתן לבצע אנליזה עצמאית על ידי הוספה של אינדיקטורים תומכי החלטה על הגרף:

פלוס 500 - תוכנה 4

כיצד לפתוח את הפוזיציה הראשונה בפלוס 500

כאשר סוחרים בפלוס500 ניתן לפתוח פוזיציה על המכשירים הפיננסיים. בפתיחת פוזיציה חדשה עומדים בפנכם שתי אפשרויות: קניה או מכירה. בקניית מכשיר פיננסי אתם מהמרים שערך המכשיר יעלה בעתיד, במכירת מכשיר פיננסי אתם מהמרים שערך המכשיר ירד. בצורה זו ניתן להרוויח גם בזמנים טובים וגם בזמנים רעים בהם השוק יורד.

פלוס 500 - תוכנה 5

הטבלה מציגה את הנתונים הבאים:

 1. שם המכשיר הפיננסי
 2. שינוי – שינוי המחיר באחוזים ממועד פתיחת המסחר באותו יום ועד עכשיו.
 3. מכירה – מחיר מכירת יחידה אחת.
 4. קניה – מחיר קניית יחידה אחת.
 5. גבוה/נמוך – הערך הנמוך ביותר והגבוה ביותר ביום המסחר הנוכחי
 6. כפתורי קניה ומכירה.

בלחיצה על כפתורי קניה או מכירה יפתח חלון ביצוע הוראות, ההסבר על חלון ההוראות דורש מעט ריכוז אז קחו נשימה ו..:

פלוס 500 - תוכנה 6
 • בחלון ההוראות ניתן להגדיר בכמה מניות CFD רוצים לסחור כלומר כמות החוזים. מתחת לכמות תוכלו לראות את השווי בשקלים וכמה בטחונות נדרשים. בלחיצה על כפתור "קנה" הפוזיציה תפתח באופן מיידי.
 • ניתן גם להגדיר הזמנה עתידית על ידי סימון "קנה כשהשער הוא" והכנסת ערך המכשיר הפיננסי הרצוי לרכישה באופן אוטומטי. שימו לב: שער ההזמנה אינו מובטח כאשר הערך משתנה ביותר מפיפס אחד וכן תוקף ההזמנה יפוג תוך 30 ימים מיום הפתיחה במידה ולא נפתחה הפוזיציה.
 • המלצה סופר חשובה שאין לדלג עליה בשום מקרה: תמיד אבל תמיד להגדיר סטופ (Stop Limit). השימוש בסטופ מגדר את הסיכון של הסוחר. זו הפונקציה שתבטיח שלא תפסידו את כל הכסף שלכם בפוזיציה אחת שלא התפתחה לפי הציפייה שלכם. על ידי סימון "סגור בהפסד" והכנסת ערך הסגירה תגנו על ההון שלכם.
 • בנוסף ל"סגור בהפסד" תפתח בפנכם אפשרות נוספת "הוראת סטופ מובטח", שוב מומלץ תמיד להשתמש בפונקציה זו להגביל את הסיכון. הוראה זו שונה מ"סגור בהפסד" בכך שסגירת הפוזיציה מובטחת בערך שהוגדר פלוס מרווח נוסף מוגדר מראש. כאשר ב"סגור בהפסד" יכולה להיות קפיצה חדה במחיר וקפיצה זו תעבור בפעם אחת את גבול ה"סגירה בהפסד" ובכך תפסידו יותר ממה שתתכננתם. על ידי "הוראת סטופ מובטח" מקרה זה לא יכול לקרות. ניתן להוסיף סטופ מובטח רק בפתיחת פוזיציה חדשה ולא ניתן להוסיפה לפוזיציה קיימת.
 • בדיוק כמו "סגור בהפסד" ניתן לסמן את "סגור ברווח" כך שהפוזיציה תיסגר אוטומטית כאשר ערך המכשיר הפיננסי יגיע לערך שהוגדר.
 • פונקציה נוספת מעניינת הינה "סטופ נגרר" (בפיפס), אם ערך המכשיר משתנה כך שגורר הפסד אז הוא מקובע לערך שהוזן במשבצת זו. דוגמה: נניח כי רכשתם מכשיר בערך של 1.5 ונניח הגדרתם סטופ נגרר של 5 (במקרה זה כל פיפס שווה ל-0.1), נניח ששער המכשיר לאחר הקניה עלה ל-2.2 ולאחר מכן ירד ל-1.7 אז בשלב זה הפוזיציה תסגר באופן אוטומטי. המטרה של פונקציה זו הינו לאפשר לערך המכשיר לעלות בהדרגה (עם ירידות קטנות בדרך) מבלי שהפוזיציה תסגר ובכך ניתן להגיע לערכים גבוהים יותר או מצד שני להגביל את הפוזיציה להסגר ברווח סביר.

על ידי שימוש בפונקציות "סגור בהפסד" ו"סגור ברווח" ניתן לפתוח פוזיציה ולהשאיר אותה עובדת ללא ניטור רציף. כלומר ניתן להגדיר פוזיציה ולצאת לעבודה בלי לעקוב אחר גרף המכשיר הפיננסי. אנו ממליצים תמיד להשתמש בשתי הפונקציות וכך המשחק הפסיכולוגי של המסחר הופך להיות קל יותר נפשית.

בתחתית חלון ההוראות מופיעה רובליקה נוספת של "מידע", מומלץ מאוד לקרוא את המידע הנוסף לפני כל מסחר בפלוס 500. במידע הנוסף תוכלו למצוא את הפרמטרים הבאים:

פלוס 500 - תוכנה 7
 • כמות בסיסית (חוזים) – היקף המסחר המינימאלי או כמות היחידות הנדרשות לפתיחת פוזיציה.
 • מינוף – המינוף מגדיל את היקף המסחר מבלי להגדיל את הבטחונות הנדרשים. לדוגמה: סכום של $5 במינוף של 1:20 מאפשר מסחר על סך $100. לכל מכשיר מינוף משלו המפורט בדף המידע. שימו לב שהמינוף עובד לשני הכיוונים, יותר להשקיע אך גם יותר להפסיד.
 • מרווח דינאמי – הפרש בין שער הקניה למכירה, המרווח הינו דינמי ומשתנה תוך כדי המסחר.
 • ערך ליחידה – ערך ליחידה בדולרים. תכפילו בשער המכשיר ותקבלו את שוויו בדולרים.
 • פרמיה קניהמכירה – כאשר משאירים פוזיציה פתוחה במשך הלילה סכום המימון נוסף לחשבונך או מופחת ממנו. שימו לב כי העמלה יכולה להיות משמעותית כאשר הפוזיציה ארוכה מה שיכול להשפיע על תוצאת המסחר. לחישוב הפרמיה היומית עבור פוזיציה מסויימת השתמשו בנוסחה הבאה: היקף המסחר*שער הפתיחה* % הפרמיה היומית. לקבלת מידע על שעת הגביה ראה "שעת פרמיה".
 • שעת פרמיה – השעה שבה מתבצעת גביה עבור מימון הלילה באזור זמן שלך.
 • בטחונות התחלתיים -הבטחונות הנדרשים לצורך פתיחת פוזיציה חדשה, שווי הנכסים חייב להיות גדול מסך הבטחונות ההתחלתיים.
 •  בטחונות תחזוקתיים – סך ההון המינימאלי הנדרש בחשבון המחסר על מנת לשמור על פוזיציה פתוחה, אחרת העסקה תסגר.
 • חוזה עתידי – החוזה העתידי עליו נסחר המכשיר הפיננסי.
 • גלגול אוטומטי – תאריך הגלגול של פוזיציה פתוחה לחוזה הסחיר הבא.
 • מחזור המסחר הנוכחי – השעה הנוכחית שבה המכשיר זמין למסחר (תואם לאזור הזמן שלך).
 • זמן המסחר הבא – מחזור המסחר הבא שבו המכשיר יהיה זמין למסחר ( תואם לאזור הזמו שלך).

לאחר שסיימתם לקרוא את הפרק הזה של פלוס500 מדריך כעת הגיע הזמן לבצע את פתיחת הפוזיציה הראשונה שלכם בחשבון פלוס 500 דמו. בהצלחה.

כיצד לנהל ולערוך פוזיציות פתוחות

בתפריט הראשי מימין בלחיצה על הכפתור "פוזיציות פתוחות"

החלון פוזיציות פתוחות יפתח בפנכם:

פלוס 500 - תוכנה 9

בחלק העליון ניתן לראות נתוני זמן אמת על הפוזיציות הפתוחות וכן בלחיצה על כפתור "ערוך" יפתח חלון ההוראות שדרכו פתחתם את הפוזיציה ובו תוכלו לערוך חלק מהנתונים או לסגור את הפוזיציה באופן ידני. בסגירת הפוזיציה הנתונים בחלון זה ננהלים ברווח או הפסד. מומלץ בחום לתכנן את המסחר בפתיחת הפוזיציה ולא לערוך את ההגדרות תוך כדי המסחר שכן הפן הפסיכולוגי של המסחר נכנס לפעולה ואינו רצוי.

בתפריט הראשי מימין בלחיצה על כפתור "פוזיציות סגורות", החלון פוזיציות סגורות יפתח ובו תוכלו לראות פוזיציות מהעבר ולנתח את המידע.

בתפריט הראשי מימין בלחיצה על כפתור "הזמנות" תוכלו לצפות בכל הפוזציות שעבורם ביצעתם הזמנה עתידית, כלומר פוזיציות שסימנתם עבורם את הפונקציה "קנה כשהשער הוא" בהגדרת הפוזיציה.

איך לנהל סיכונים בפלוס500

בפתיחת פוזיציה ניתן להשתמש בפונקציות "סגור בהפסד" וגם "סגור ברווח". על ידי "סגור בהפסד" ניתן לקבוע באופן אוטומטי מתי יוצאים בהפסד מוגדר מראש ועל ידי כך מגדרים את הסיכון. כפי שכבר ציינתי אתם חייבים להשתמש בפונקציה, אחרת אתם תצאו מהמשחק מהר מאוד. גם בעזרת פונקציית "סגור ברווח" ניתן לקבוע מראש כמה רוצים להרוויח ועל ידי כך שוב מוציאים את הגורם הפסיכולוגי מהתמונה. מומלץ לא לשנות את שני הערכים הללו לאחר פתיחת הפוזיציה.

אם אתם רוצים להיות סוחרים רווחיים מומלץ להגדיר את ערך הסגור ברווח כפול מערך הסגור בהפסד. אם אתם רוצים להפסיד מקסימום 50 ש"ח בפוזיציה מסויימת ואתם רוצים להרוויח מקסימום של 100 ש"ח, אז אתם צריכים להיות צודקים 50% מהפוזיציות. תמיד תחשבו על המסחר כניהול סיכונים. הסיכון מחושב על ידי הערך R שהוא כפולה של הרווח המקסימלי על פני ההפסד המקסימלי. על ידי שימוש בכפולות של הרווח על ההפסד ניתן להכנס לפוזיציות במהירות וללא צורך בחישובים מיותרים ועל ידי כך ניתן לנצל הזדמנויות.

דוגמה נוספת בכדי להבהיר את הנושא החשוב הזה, נניח שרכשתם מניה בערך 100 ש"ח ועשיתם את האנליזה הדרושה ואתם מצפים שערך המניה יעלה ל-150 ש"ח ותגדירו את "סגור ברווח" לערך 50 ש"ח. לצורך ניהול הסיכון תגדירו כי אינכם מוכנים להפסיד יותר מ-25 ש"ח (על ידי הגדרת "סגור בהפסד" בערך 25 ש"ח). במקרה זה הרווח כפול מההפסד (50/25) ולכן הסיכון מוגדר R=2. ניתן לשחק עם הערך של R בתלות בכמה סיכון אתם מעוניינים ויכולים לקחת.

כמובן כחלק מהגדרת הסיכון גם התפקיד של "סגור ברווח" לוקח תפקיד מכיוון שהפסיכולוגיה של האדם עובדת כך שכאשר המניה עולה האדם הופך להיות גרידי ומנסה למקסם את הרווח. והחוק החשוב ביותר במסחר אומר שכל מה שעולה חייב גם לרדת ולכן אם לא תסגרו בזמן את הפוזיציה ברווח ערך המניה יכול (וזה קורה כל הזמן) לרדת מתחת לערך הסטופ. ואז במקום להרוויח שהרי המניה עלתה אז אתם מפסידים את הפוזיציה.

פלוס 500 משיכת כסף והפקדת כסף ואימות פרטים

לפני שתתחילו לסחור עם כסף אמיתי יהיה עליכם להפקיד כסף בפלוס500. מינימום ההפקדה לתחילת מסחר הינה 500 ש"ח. לפני הפקדת כסף יהיה עלכם גם לאשר את הזהות שלכם, זוהי פעולה שנדרשת על ידי הרשויות וכמובן האימות נדרש פעם אחת בלבד.

אימות פרטים

תהליך אימות הפרטים בכל פלטפורמת מסחר מעט ארוכה, בכדי שלא תופתעו בעת הרישום סיכמתי את התהליך בכמה מילים:

פלוס 500 אימות זהות 1
 • שם מלא
 • תאריך לידה
פלוס 500 אימות זהות 2
 • תעודת זהות
 • מין
 • טלפון
פלוס 500 אימות זהות 3
 • נסיון במסחר
 • סכומי המסחר – ניתן להכניס את הסכום הנמוך ביותר
פלוס 500 אימות זהות 4
 • תעסוקה
פלוס 500 אימות זהות 5
 • הכנסה שנתית
 • חסכונות
 • מקור הכנסה
 • הסכום השנתי שתשקיע – ניתן להכניס את הסכום הנמוך ביותר
פלוס 500 אימות זהות 6
 • ניסיון מקצועי בהשקעות
 • שאלון הבנת הסיכון שבמסחר
פלוס 500 אימות זהות 7
 • צירוף מסמך תעודת זהות
 • הצהרת נהנה – במידה ובןבת זוג בחשבון הבנק משותף
 • כרטיס אשראי
 • אימות טלפון
 • אימות אימייל

הפקדת כסף בחשבון Plus500

פלוס 500 הפקדה 3

פעולת הפקדת כסף בפלוס500 הינה פשוטה ביותר. להפקדת כסף עליכם ללחוץ על כפתור "הפקדה"

פלוס 500 הפקדה 1

הפקדה בעזרת כרטיס אשראי – זו הדרך המהירה ביותר להעביר כסף לחשבון המסחר.

יש להקיש את הסכום הנדרש ופרטי אשראי.

פלוס 500 הפקדה 2

הפקדה בעזרת העברה בנקאית – העברת הכסף תתבצע לאחר מספר ימי עבודה.

בתור התחלה מומלץ לסחור בחשבון דמו עד שתרגישו שאתם שולטים בכל הפונקציות הנדרשות. מומלץ לעבור לחשבון כסף אמיתי רק לאחר מינימום של שבוע רווחי בחשבון דמו. בעת ההפקדה הראשונה עדיף לבצע הפקדה קטנה יחסית בכדי להתרגל למסחר בכסף אמיתי (עם כל הפסיכולוגיה הכרוחה בכך). תתאמנו ותנתחו את הפוזיציות הסגורות על מנת ללמוד מטעויות עבר ובכדי להבין מה עובד ומה לא עובד. ותמיד אבל תמיד תגדירו סטופ (סגור בהפסד) בכדי להגביל את הסיכון.

משיכת כסף מחשבון Plus500

פלוס 500 הפקדה 3

פעולת משיכת כסף מפלוס 500 הינה פשוטה ביותר. למשיכת כסף עליכם ללחוץ על כפתור "משיכה" ולאחר מספר ימי עבודה הכסף יופיע בחשבון הבנק.

חלק ג: שוק המניות: גלו איך שוק המניות עובד

בחלק זה של המדריך Plus500 נדון בשוק המניות באופן כללי. חשוב מאוד להבין את שוק המניות והדרך בה המניות מתומחרות. ובדרך זו תוכלו להבין טוב יותר כיצד לזהות ולנצל הזדמנויות בתוכנת פלוס 500.

היצע וביקוש בשוק ההון

המחיר של כל מכשיר פיננסי בפלוס 500 ובכלל הוא תוצאה של משחק ההיצע וביקוש. כאשר מספר גדול של סוחרים רוצים לקנות מכשיר פיננסי כלשהו אז מחירו יעלה. וכמובן זה עובד גם בצורה הפוכה, אם כמות גדולה של סוחרים רוצים למכור מכשיר פיננסי אזי ערכו ירד. ומפה ניתן להסיק כי המסחר במכשיר פיננסי כלשהו אינו אנליזה של מחיר המכשיר אלה אנליזה של התנהגות הסוחרים האחרים בשוק.

תגובה לחדשות וממריצים

המסחר הינו משחק פסיכולוגי מורכב. זה חשוב לזכור שלא ניתן לצפות מהסוחרים בשוק להתנהגות הגיונית וגם ערך המניה אינו נקבע באופן ישיר מביצועי החברה שהמניה מייצגת. כמעט בלתי אפשרי לחזות התנהגות של סוחר ספציפי, קל יותר לחזות התנהגות כללית של קבוצת סוחרים. סוחרים באופן כללי הם כמו כבשים ומנסים תמיד להיות חלק מהעדר. כאשר יש חדשות רעות על מניה מסויימת, ערך המניה יכול לרדת באופן דרמטי. הדוגמה הבולטת ביותר הינה מגפת הקורונה במרץ 2020, כאשר החדשות התחילו לצאת לציבור הרחב וסוחרים רבים הגיבו לחדשות על ידי מכירת מניות אגרסיבית וכתוצאה מכך שוק המניות קרס.

S&P500

כאשר חדשות רעות מפורסמות סוחרים מנוסים מגיבים בהתאם. מכיוון שידוע לנו כי הסוחר הממוצע ימכור את המניות שלו בזמן שיש פניקה ברחובות וחדשות רעות בעיתונים אז ניתן להסיק שבמצב זה מחיר המכשיר הפיננסי ירד באופן משמעותי נרצה להגיב מוקדם יותר ברגע שהחדשות מפורסמות ותופסות תאוצה. דוגמה זו התייחסה לשוק כולו אבל זה וודאי נכון גם למניה ספציפית, כאשר יוצאת חדשה שלילית על חברה מסויימת יתכן כי מחיר המניה תרד. לדוגמה מניית טסלה תרד במידה ויצאו חדשות שהחברה אינה עומדת בציפיות הרווח ברבעון כלשהו.

חדשות טובות כמובן עובדות לכיוון החיובי. כאשר הכלכלה משגשגת גם שוק המניות יצמח. ואם חברה מפרסמת התקדמות בטכנולוגיה או רווחים גבוהים מחיר המניה של אותה חברה תעלה. אבל…התגובה בשוק לחדשות טובות בדרך כלל נמוכה יותר מהתגובה לחדשות שליליות.

איך להרוויח מתנודתיות גבוהה

כסוחר חדש בפלוס500 תוכל להרוויח מתנודתיות המחיר של המכשירים הפיננסיים השונים. גם חדשות רעות יכולות להסתיים כפוזיציה מוצלחת מצדכם. פלוס 500 מאפשר לכם לבצע "מכירה" (שורט) על מכשיר פיננסי ובעצם להמר על ירידת המחיר. איך תוכלו להעריך את כיוון השוק או מכשיר מסויים? איך תדעו מתי להכנס לפוזיציה ומתי לצאת? המשך המאמר "פלוס 500 מדריך למתחילים" מתמקד באיך להגיע להחלטות הנכונות בזמן הנכון.

חלק ד: ניתוח שוק: למדו כיצד לנתח את השוק

כעת שאתם מכירים את הפלוס 500 מכל הכיוונים נמשיך ונסביר כיצד לבחור את ההשקעות הטובות. חלק זה של המדריך פלוס 500 יתמקד באיך להגיע להחלטות בסיטואציות שוק שונות. בכדי להשיג את ההשקעות הטובות ביותר עלינו להסביר את הנקודות הבאות:

 1. איך לקבוע את המגמה?
 2. איך לסחור עם המגמה?
 3. איך לזהות רמות תמיכה והתנגדות?
 4. מה עושים במצב של קונסולידציה (התבססות)?

איך לקבוע את המגמה?

בגרף בפלוס500 ניתן לבחור את גודל הזמן לקטע, ברירת המחדל הינה דקה וניתן לשנות לכל זמן אחר (דקה, 2 דקות,5 דקות, שעה, יום, ועד שבוע). בכל קטע זמן ניתן לראות סיטואציה אחרת של אותו שוק או מכשיר פיננסי. בגדלי זמן גדולים ניתן לראות מגמות כלליות של השוק ובקטעי זמן קטנים ניתן לראות את מצב המכשיר בתקופה הנוכחית. סוחר יומי ירצה לסחור במסגרות זמן קצרות וסוחר סווינג יעדיף מסגרות זמן של חצי שעה או יותר.

יש שלוש מגמות אפשריות:

 • מגמה עולה – המחיר בעיקר עולה ועליכם להחליט מתי הזמן הנכון לפתוח פוזיציית קניה.
מגמה עולה
 • מגמה יורדת – המחיר בעיקר נע מטה ועליכם להחליט מתי הזמן הנכון לפתוח פוזיציית מכירה.
מגמה יורדת
 • קונסולידציה – התבססות, המחיר נע בין שתי רמות מחירים ואין מגמה ברורה.
קונסולידציה

איך לסחור עם המגמה?

כאשר לשוק או למכשיר פיננסי מסויים יש מגמה ברורה זה חשוב לסחור בכיוון המגמה. כאשר הגרף בכמה גדלי זמן שונים בפלוס 500 מראה את אותה המגמה של עליה אזי עלכם לקנות. עליכם לבחור קטע זמן למסחר,ולהצמד אליו, לדוגמה אם בחרתם לסחור בגרף ה-5 דקות אז בכדי לזהות מגמה יש לבדוק את המגמה בגרף החמש דקות אך גם בקטעי הזמן הסמוכים אליו, במקרה זה יש לבדוק גם את גרף השתי דקות וגרף ה-15 דקות.

חשוב לא לפתוח פוזיציות ללא בדיקת המגמה בלפחות 3 קטעי זמן שונים. טוב יותר למצוא סיבה טכנית לפתוח פוזיציה. כאשר יש מגמה המחיר ימשיך וינוע בכיוון המגמה בצורה תנודתית של ירידה ושוב עליה וחוזר חלילה. במצב זה של מגמת עליה, קטעי הירידה נקראים תיקון (או Retracement – הוא היפוך זמני בתנועה של מחיר המניה), קטעי העליה במגמת עליה נקראים דחף (Impulse).

Impulse & Retracement
Impulse & Retracement 1

הסיכוי הטוב ביותר להצלחה הינו כאשר פותחים את הפוזיציה מייד לאחר התיקון. נפתח פוזיציית קניה במגמת עליה מייד לאחר ירידה זמנית או תיקון. ונפתח פוזיציית מכירה מייד לאחר עלייה זמנית. ניתן להמשיך להשתמש באסטרטגיה זו עד אשר שמגיעים למצב של היפוך מגמה. היפוך מגמה משמעותו שהמגמה עוברת מעליה לירידה או הפוך.

איך לזהות רמות תמיכה והתנגדות?

בכדי לזהות את הזמן הנכון למסחר יש לזהות את רמות התמיכה וההתנגדות (Support and resistance). הרמות האופקיות הן הרמות בהן המחיר מגיע לאותו מחיר מספר פעמים אך לא עובר אותו. במגמה עולה הרמה התחתונה שאותה המחיר אינו עובר נקראת תמיכה והרמה העליונה שאותה המחיר אינו עובר נקראת התנגדות.

תוכנת פלוס500 מאפשרת לצייר קווים אופקיים על הגרף על ידי לחיצה על הכפתור השלישי מימין:

Impulse & Retracement 2

בפתיחת הפוזיציה שלכם בצמוד לתמיכה או התנגדות תעלו את הסיכוי לפוזיציה מוצלחת. הסיבה הינה שוב פסיכולוגיית העדר במסחר, רוב הסוחרים מניחים שבנקודת הקו האופקי המגמה תשתנה. ככל שהמחיר יגיע לאותה נקודה מספר רב יותר של פעמים כך התמיכה או ההתנגדות גדולה יותר והסבירות גבוהה יותר מאשר מחיר שמגיע לנקודה מסויימת רק פעם אחת.

קורה גם שהרמות האופקיות מתחלפות לאחר פריצה של התמיכה או התנגדות ובמקרה זה התמיכה יכולה להפוך להתנגדות והפוך.

מה עושים במצב של קונסולידציה (התבססות)?

מצב נוסף של השוק או מכשיר מסויים הוא מצב קונסולידציה. במצב זה המכשיר אינו במגמת עלייה ואינו במגמת ירידה, המחיר נע בין הרמות האופקיות. במצב זה שוב הדבר הנכון לעשות הוא לפתוח פוזיציה באחת מרמות התמיכה או ההתנגדות.

Impulse & Retracement 3


חלק ה: מגמות מחיר: למדו כיצד לחזות מחיר של נכסים פיננסים ומגמות

בחלק זה של פלוס 500 מדריך לסוחר המתחיל נלמד איך להשתמש בנרות על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

עבודה עם תבניות נרות יפניים

קו רגיל על הגרף הינו נותן לסוחר את כל המידע הטמון בשוק ולכן סוחרים משתמשים בתבניות נרות יפניים למסחר על מנת לנתח את הגרף. בעזרת נרות ניתן לקבוע את פעולת המחיר מה שנותן אינדיקציה על שינוי אפשרי במחיר.

בתוכנת פלוס 500 ניתן להציג את הגרף בעזרת נרות על ידי לחיצה על אייקון הנרות:

מסחר עם נרות 1

כל נר מוגדר לפרק זמן מסויים, בתמונה למעלה ניתן לראות שמוגדר פרק זמן של שעה.

מסחר עם נרות 2

כל נר כולל את המרכיבים הבאים:

 1. גוף – החלק השמן של הנר.
 2. צלליות – הקצוות שבולטים החוצה.

צבע הנר קובע קובע האם המחיר בעליה או בירידה בזמן הנוכחי של הנר. צבע ירוק משמעו שמחיר הסגירה של הנר גבוה ממחיר הפתיחה של הנר. צבע אדום משמעותו שמחיר הסגירה נמוך ממחיר הפתיחה של הנר.

לנר ארבעה ערכים משמעותיים:

 • גבוה – המחיר הגבוה ביותר שהיה בפרק הזמן של הנר.
 • נמוך – המחיר הנמוך ביותר שהיה בפרק זמן של הנר.
 • פתיחה – המחיר ההתחלתי של הנר.
 • סגירה – המחיר בו נגמר הנר והתחיל נר חדש.

ניתוח תכני עם נרות לזיהוי מגמה

הנרות הבאים מעידים על שינוי מגמה:

נר של מוכרים

מסחר עם נרות 3

נקרא גם high test ומאופיין בגוף קטן וצללית ארוכה בחלקו העליון. יכול להיות אדום או ירוק ומרמז על אפשרות לשינוי מגמה כלפי מטה. נר זה משמעותי כאשר הוא מופיע לאחר מגמת עלייה. הוא מעיד על יציאתם של מוכרים וכאשר הוא מלווה במחזור מסחר גבוה הוא משמעותי יותר ומעיד על יציאה של גופים מוסדיים.

נר של קונים

מסחר עם נרות 4

נקרא גם Low test ומאופיין בגוף קטן וצללית ארוכה בחלקו התחתון. יכול להיות אדום או ירוק ומרמז על אפשרות לשינוי מגמה כלפי מעלה. במקרה זה הייתה ירידה במחיר אך המוכרים היו חלשים מדיי והמחיר עלה, זהו סימן לפתוח פוזיציית קניה.

מתי להשקיע

המידע במדריך זה יכול לעזור לכם לבצע מסחר רווחי עם החזר על השקעה גבוה. כאשר פותחים פוזיציה על רמות התמיכה וההתנגדות הסיכוי לתפוס את כיוון הגרף גבוה יותר. אם תתייחסו גם לצורת הנרות כפי שהדגמנו במדריך אז יהיה לכם קל יותר להחליט מתי נכון לפתוח פוזיציה.

ההשקעה הטובה ביותר תקרה כאשר כל האינדיקטורים מסתדרים יחדיו. אם לדוגמה תזהו מגמה עולה תפתחו פוזיציית קניה בדיוק בקו רמת התמיכה שם תזהו נר של קונים.

תזכרו שלהיות סוחרים רווחיים לא אומר שצריך להיות צודקים תמיד, פשוט תבחרו אסטרטגיה ותצמדו אליה לאורך כל הדרך,תתעלמו ממה שהמוח אומר פשוט להצמד לאסטרטגיה ולניהול הסיכונים שהגדרתם.

כלי ציור בפלוס 500

 • אזור זמן פיבונאצ'י
 • אליפסה
 • גרטלי
 • טקסט
 • מזלג
 • מלבן
 • מניפת פיבונאצ'י
 • סגמנט
 • ערוץ
 • צורה – חץ
 • קו אופקי
 • קו אנכי
 • קו חוצה
 • קו ממוצע
 • קו ריגרסיה
 • קו רציף
 • קו
 • קרן
 • קשת פיבונאצ'י
 • שרבוט
 • תיקון פיבונאצ'י

אינדיקטורים למסחר בפלוס 500

 • Accumulation/Distribution
 • Accumulative Swing Index
 • ADX/DMS
 • Alligator
 • Anchored VWAP
 • Aroon
 • Aroon Oscillator
 • ATR Bands
 • ATR Trailing Stops
 • Average True Range
 • Awesome Oscillator
 • Balance of Power
 • Bollinger %b
 • Bollinger Bands
 • Bollinger Bandwidth
 • Center Of Gravity
 • Chaikin Volatility
 • Chande Forecast Oscillator
 • Chande Momentum Oscillator
 • Choppiness Index
 • Commodity Channel Index
 • Coppock Curve
 • Darvas Box
 • DeMarker
 • Detrended Price Oscillator
 • Disparity Index
 • Donchian Channel
 • Price Momentum Oscillator
 • Price Oscillator
 • Price Rate of Change
 • Price Volume Trend
 • Prime Number Bands
 • Prime Number Oscillator
 • Pring's Know Sure Thing
 • Pring's Special KP
 • Donchian Channel
 • Donchian Width
 • Ehler Fisher Transform
 • Elder Impulse System
 • Elder Ray Index
 • EMA – Exponential Moving Average
 • Envelopes
 • Fractal Chaos Bands
 • Fractal Chaos Oscillator
 • Fractals
 • Gator Oscillator
 • Gopalakrishnan Range Index
 • High Low Bands
 • High Minus Low
 • Highest High Value
 • Historical Volatility
 • Ichimoku Clouds
 • Intraday Momentum Index
 • KAMAKeltner Channel
 • Linear Reg Forecast
 • Linear Reg Intercept
 • Linear Reg R2
 • Linear Reg Slope
 • Lowest Low Value
 • MACD
 • Mass Index
 • Median Price
 • Momentum Indicator
 • Money Flow Index
 • Moving Average
 • Moving Average Deviation
 • Moving Average Envelope
 • Negative Volume Index
 • On Balance Volume
 • Parabolic SARPivot Points
 • Positive Volume Index
 • Pretty Good Oscillator
 • sychological LineQStick
 • Rainbow Moving Average
 • Rainbow Oscillator
 • Random Walk Index
 • RAVIRelative Vigor Index
 • Relative Volatility
 • RSI
 • Schaff Trend Cycle
 • Shinohara Intensity Ratio
 • Standard Deviation
 • STARC Bands Stochastic Momentum Index
 • Stochastics
 • Supertrend
 • Swing Index
 • Time Series Forecast
 • Trade Volume Index
 • Trend Intensity Index
 • TRIXTrue RangeTypical Price
 • Ulcer Index
 • Ultimate Oscillator
 • Valuation Lines
 • Vertical Horizontal Filter
 • Volume Chart
 • Volume Oscillator
 • Volume Profile
 • Volume Rate of Change
 • Volume Underlay
 • Vortex Indicator
 • VWAP
 • Weighted Close
 • Williams %R
 • ZigZag
  ‏‏

התחילו לסחור כעת

כעת למדתם את הבסיס על ניתוח טכני, יש לכם יתרון על הסוחר המתחיל בפלוס 500. זכרו שמסחר אינו פונקציה של אינטיליגנציה אלה פונקציה של ניהול סיכונים, רק שימו לב שאתם מרוויחים יותר ממה שאתם מפסידים. נקודה חשובה נוספת הינה להסתכל על קומבינציה של אינדיקטורים ומצבים. יש לכם מגמה עולה על קו תמיכה חזק? כנסו לפוזיציה! ותיהיו מוכנים להפסיד לפעמים כי לא ניתן תמיד לנצח במשחק המסחר ולא ניתן לחזות בוודאות מלא את המחיר העתידי.

מקווים שנהנתם ולמדתם ממאמר זה – פלוס 500 מדריך למתחילים.

אתם רוצים להפוך לסוחרים טובים יותר? זה הזמן להתחיל להתאמן! אם לא פתחתם חשבון פלוס 500 דמו עד כה אז זה הזמן.

רוצים בעתיד להנות ממאמרים דומים לזה -פלוס 500 מדריך מסחר למתחילים? ולקבל למייל כל מדריך חדש שנוציא? הירשמו לרשימת התפוצה שלנו בעמוד הבית.